12-03-2016

 

W sobotę 12 marca 2016 roku już po raz ósmy w Obornickim Ośrodku Kultury odbyła się Obornicka Wystawa Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych zorganizowana przez Społeczne Stowarzyszenie Wiejskie Okolice ze środków otrzymanych z dotacji z Gminy Oborniki Śląskie oraz Powiatu Trzebnickiego.

Partnerami wystawy, jak co roku była Szkoła Podstawowa w Osolinie, Gospodarstwo Malta z Osolina, Obornicki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich. Podczas tegorocznej edycji imprezy wystawionych zostało szesnaście tradycyjnych stołów wielkanocnych oraz osiem palm przygotowanych przez przedstawicieli Sołectw, Stowarzyszeń oraz innych podmiotów z terenu Gminy Oborniki Śląskie oraz Prusice.
Podczas tegorocznej edycji Wystawy zaprezentowali się następujący wystawcy:
- Stowarzyszenie "Koniczyna" z Morzęcina Małego,
- Stowarzyszenie Rościsławice "Leśna Oaza",
- Stowarzyszenie Morzęcin jest Wielki",
- Zespół Śpiewaczy Malwy z Kuraszkowa,
- Sołectwo Raków,
- Koło Łowieckie "Krzyżówka" z Obornik Śląskich,
- Sołectwo Siemianice,
- Stowarzyszenie "Cztery Owoce" z Kowal,
- Sołectwo Kotowice,
- Sołectwo Lubnów,
- Sołectwo Kuraszków,
- Stowarzyszenie Razem dla Bagna,
- Sołectwo Przecławice,
- Zagroda Edukacyjna Kruczyna z Pęgowa,
- Sołectwo Kopaszyn,
- Partnerstwo "Wspólnie dla Gminy Prusice".
Specjalną nagrodę Lidii Geringer de Oedenberg wyjazd do Brukseli komisja konkursowa przyznała Stowarzyszeniu Rościsławice "Leśna Oaza".
Dodatkową atrakcją podczas obornickiego wydarzenia był występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Urazie.
Podczas Wystawy Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych Komisja Konkursowa oceniła palmy wielkanocne zgłoszone do konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania. Najpiękniejsze palmy zgłoszone w tegorocznej edycji konkursu wykonane zostały przez Stowarzyszenie Koniczyna z Morzęcina Małego, Sołectwo Kopaszyn z Gminy Prusice oraz Sołectwo Lubnów. Nagrody w konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną ufundowało Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Wzgórz Trzebnickich.
Wszystkich mieszkańców Gminy Oborniki Śląskie oraz całego Powiatu Trzebnickiego zapraszamy do Obornik Śląskich na IX Wystawę Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych już za rok!!!

 

 

 

Tekst: Katarzyna Jarczewska

Foto: Lech Nowacki